IV Piknik Lotniczy Kraków – Czyżyny 30.06-1.07.2007

Akrobację lotniczą na różnych poziomach trudności i samolotach zaprezentują między innymi: na samolocie Edge 540 Peter Besenyei z Węgier – wielokrotny triumfator zawodów Red Bull Air Race. Akrobację zespołową prezentować będzie niezrównany Zespół Żelazny na czterech samolotach Zlin 50LS (uwaga spotterzy – w nowym malowaniu!). Tradycyjnie już każdy dzień pokazów otwierać będzie pokaz Zespół Biało-Czerwone Iskry – tym razem w składzie sześciu samolotów TS-11 Iskra (siódmą Iskrę będzie można obejrzeć z bliska wśród eksponatów Muzeum).

Jak przystało na Muzeum, nie może zabraknąć samolotów historycznych. Największą atrakcją – już choćby ze względu na gabaryty – będzie węgierski Lisunow Li-2 w barwach fundacji Goldenteamer. Na jego pokładzie będzie można wybrać się na nostalgiczny spacer powietrzny nad Krakowem. Krajowe oldtimery reprezentować będą między innymi CSS-13, Jak-18, Pipery L-4 Grasshopper i Buckery Jungmany. Lżejszą awiację reprezentować będą statki powietrzne wszystkich klas użytkowanych w kraju – od paralotni, poprzez motolotnie, ultralajty po aeroklubowe Cessna i poczciwe Antki.

Małopolski Piknik lotniczy odbywa się nie tylko w powietrzu, ale również na ziemi. Główne atrakcje programu naziemnego to rekonstrukcje historyczne z udziałem Grup Reenactmentorów z całej Polski. Inscenizacje przedstawiać będą między innymi sceny bitewne z Kampanii wrześniowej, desantu spadochronowego na Krecie (to będzie nasza działka;)) i lądowania w Normandii.

Gdzie i kiedy to wszystko będzie można zobaczyć? W ostatni weekend czerwca (30 czerwca/1lipca) na terenach Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Organizatorzy już dzisiaj serdecznie zapraszają każdego do wzięcia udziału w tej jedynej w swoim rodzaju rodzinnej imprezie lotniczej w miejscu gdzie historia przeplata się z teraźniejszością a przyszłość jest w zasięgu ręki.