Skoki tandemowe

Skoki tandemowe zapewniają od 35 do 50 sekund swobodnego opadania. Prędkość: niemal 200 km/h. Wysokość, z której są wykonywane: od 3000 do 4000 m w zależności od lotniska. Więcej informacji niżej.
 

Skoki tandemowe to przyjemność swobodnego spadania, szybowania na otwartej przestrzeni i bezpieczeństwa lotu. Kiedy skaczesz w tandemie, zakładasz specjalną uprząż. Doświadczony instruktor spadochronowy podczepia ją do własnej. Dzięki temu lot odbywa się pod całkowitą kontrolą profesjonalisty.

Jednocześnie odczuwasz niemal identyczną przyjemność skoku, jak doświadczeni skoczkowie lecący samodzielnie. Wrażenia są tak samo mocne, a przeżycia równie niepowtarzalne. To skoki spadochronowe w czystej postaci. Jedyna różnica: obecność tandem-pilota.

Jak to działa w praktyce? Najpierw, przez 35-50 sekund spadasz swobodnie. Na wysokości 1700 m następuje otwarcie spadochronu głównego. Od tego momentu szybujesz na otwartej czaszy przez około 7 minut. Możesz sterować spadochronem tak, jak przy skoku samodzielnym. Na wysokości 500 metrów sterówki przejmuje pilot tandemu.

Skoki spadochronowe: szkolenia i zabezpieczenia


Żeby poczuć się w powietrzu swobodnie (i bezpiecznie) przed skokiem przejdziesz przeszkolenie. Czas trwania: 15 minut. W ramach treningu naziemnego poznasz zasady zachowania i niezbędne w czasie lotu czynności. Dowiesz się, jak ułożyć ciało, kiedy będziesz już w locie. Nauczysz się sygnałów, za pomocą których można komunikować się w czasie lotu na spadochronie i lądowania.

Skoki spadochronowe wymagają odpowiednich zabezpieczeń. Wiemy o tym, dlatego używamy najbardziej zaawansowanych technologicznie systemów spadochronowych. Każda para skacząca w tandemie otrzymuje dodatkowe zabezpieczenie. To elektroniczne urządzenie otwierające samodzielnie spadochron, gdy sytuacja jest niebezpieczna.
 

Skoki tandemowe: na filmie i fotografii

Kiedy zechcesz pochwalić się swoim skokiem przed bliskimi i znajomymi, lub uznasz, że warto zachować te chwile na dłużej, zmontujemy dla Ciebie film w formie teledysku i zapiszemy go na płycie DVD.