O nas

Jesteśmy pozytywnie zakręconymi entuzjastami lotnictwa, stawiamy na profesjonalizm i bezpieczeństwo wykonywania skoków spadochronowych. Chcielibyśmy abyście wraz z nami poznali cudowny świat nowoczesnego spadochroniarstwa tak, aby w przyszłości móc czerpać maksimum radości z szybowania w przestworzach. W oparciu o wieloletnie doświadczenie ekspertów branży spadochronowej przygotowaliśmy dla Państwa sieć 21 lotnisk, na których można wykonać skok spadochronowy w tandndemie. Każdy z naszych instruktorów spadochronowych posiada licencję skoczka zawodowego z uprawnieniami tandem pilota. Nasza firma zajmuje się również wykonaniem filmów i zdjęć wraz z profesjonalnym montażem. Zapraszamy serdecznie z skorzystania z naszych usług.

Nazywam się Szymon Szpitalny jestem właścicielem firmy AVIS. Swą przygodę ze spadochroniarstwem rozpocząłem w 1996r. na lotnisku w Rybniku-Gotartowicach. W przeciągu ostatnich dwudziestu trzech lat wykonałem 1750 skoków z różnych statków powietrznych w Polsce i za granicą. Obecnie jestem instruktorem spadochronowym, instruktorem AFF, Coachem i kamerzystą.

Osiągnięcia

Bardzo bardzo dawno temu po pięciu latach szkoleń i bezcelowego uganiania się po niebie, wybrałem się na strefę Skydive NT, gdzie właśnie tam odkryłem, co tak naprawdę chcę robić! Mojej uwagi nie zwrócili pionierzy polskiego freefly’u, organizatorzy pierwszych dużych formacji BigWay’owych, lecz szare eminencje spadochroniarstwa – kamerzyści.

Na nowotarskiej ziemi poznałem elitę ówczesnego filmu spadochronowego, dzięki cennym uwagą skonstruowałem swój pierwszy kask z platformą na kamerę Panasonic Digital 8. Początki nie były łatwe, celownik ze szprychy rowerowej nie zawsze się sprawdzał…;) ale już za niedługo miała nastać era kamer cyfrowych i wszystko miało się zmienić;)))

Z wielką radością przebudowałem kask na „boczny montaż” dla kamery Sony PC 7e, stwierdzając, że wszystko waży o połowę mniej;))

Czas płynął nieubłaganie, zmienił się kask, zmieniła kamera (Sony PC 105e), przybyło znowu troszkę kilogramów w postaci aparatu cyfrowego Sony DCR 707, który po czasie wymieniłem na Canona 350d.

  • Dzięki zdobytym materiałom udało mi się odnieść kilka sukcesów:

2003r. – Zakwalifikowano mój film „Festiwal 2003” do II Festiwalu Filmów Extremalnych w Warszawie, zaowocowało to współpracą z kanałem 4FunTv, gdzie wystąpiłem w programie „Jechanka” 
i wyświetlono parokrotnie moją mini produkcję.

2003r. – Film „Festiwal 2003” wyświetlono na Festiwalu Filmów Sportów Extremalnych ZAJAWKA 
w Gdańsku.
 

2004r. – Ponownie zakwalifikowałem się do III Festiwal Film Extreme w Warszawie. W kinie Luna wyświetlono „jakiś tam sobie film vol.1”.
 

2005r. – Współpraca z TVP3 Wrocław (materiały ze skoku Św. Mikołaja użyte w świątecznym wydaniu programu informacyjnego).
 

2005/2006r. – Współpraca z miesięcznikiem Przegląd Lotniczy (wydruk fotografii).

2005/2006r. – Współpraca przy wydaniu kalendarza dla spadochroniarzy (wydawca Aeroklub Warszawski).

2006r. – Współpraca z TVP3 Opole, Poznań, TVP1 – Teleexpres (materiały ze skoków użyte w realizacji programów informacyjnych).
 

2007r. – Wpółpraca przy realizacji programu „A ja tu zostaje” – program wyemitowany w TVP3 Katowice.
 

2007r. – Współpraca przy projekcie informacyjno-promocyjnym „To je vyborne! Das ist super! Dolny Śląsk”. Spot reklamowy emitowany od X.2007 do III.2008r. na kanałach TVP1, TVP2, Polsat, TVN.
 

2008r. – Kolejny raz brałem udział w Festiwalu Filmów Extremalnych w Warszawie. Wysłany filmik został wyświetlony w sieci kin Cinema City.

  • Sukcesy sportowe

2003r. – Dwa brązowe medale za zajęcie trzeciego miejsca w Mistrzostwach Śląska w celności lądowania, które odbyły się w Gliwicach (1 medal klasyfikacja ogólna mężczyzn, 1 medal – klasyfikacja drużynowa, w zespole Waldemar Zygała, Krystyna Bielecka).

2003r. – Srebrny medal w Pierwszych Mistrzostwach w Akrobacji Zespołowej RW-2, które odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim, w zespole Zbigniew Izbicki, kamera Mariusz Bieniek.

od 2004r.- Stała współpraca z zespołem RW-4 DRIM TIM z Gliwic.
 

2006r. – Złoty medal w Pucharze RW-2, tym razem wystąpiłem na pozycji kamerzysty Sznajdi Team z Gliwic (w zespole Asia Paczula i Wojtek Schneider). Puchar RW-2 odbył na terenie Aeroklubu opolskiego , Skydive Warszawa, Pyrlandia Boogie.

2008r. – Uczestnictwo w Rekordzie Polski w największej formacji skoczków – 45 WAY.
 

2010r. – Uczestnictwo w Rekordzie Eropy w największej formacji skoczków – 103 WAY.

2011r. – Uczestnictwo w Rekordzie Europy w największej formacji skoczków – 113 WAY.

2011r. – Uczestnictwo w Rekordzie Aeroklubu Gliwickiego w największej formacji skoczków – 16 WAY.

2012r. – Uczestnictwo w Rekordzie Polski w największej formacji skoczków – 70 WAY.

2015r. – Uczestnictwo w Rekordzie Polski w największej formacji skoczków – 100 WAY.

2015r. – Srebrny medal w Mistrzostwach Speed Star Slavnica Słowacja – zespół Szybkie Szakale

2015r. Złoty medal w Mistrzostwach Speed Star Prostejov Czechy – zespół Szybkie Szakale

2016r. VIII miejsce w Mistrzostwach Speed Star 10-way Klatovy Czechy

2016r. Złoty medal w Mistrzostwach Speed Star Prostejov Czechy – zespół Szybkie Szakale

2017r. X miejsce w Mistrzostwach Speed Star 10-way Klatovy Czechy

2017r. Złoty medal w Mistrzostwach Speed Star Gliwicka Gwiazda – zespół Szybkie Szakale

2017r. Złoty medal w Mistrzostwach Speed Star Prostejov Czechy – zespół Szybkie Szakale

2018r. Złoty medal w Mistrzostwach Speed Star Gliwicka Gwiazda – zespół Szybkie Szakale

2019r. – Srebrny medal w Mistrzostwach Speed Star Slavnica Słowacja – zespół Szybkie Szakale

Jeżeli dotarłeś do końca tego tekstu, gratuluję wytrwałości 😉